A2. Ručica skale

Ovde ćemo pokazati da da možeš da napraviš podsklop sa već postojećim podsklopom. Dakle ukoliko sklop sadrži veliki broj delova, najbolje je napraviti više podsklopova pa i od njih praviti dodatne podsklopove i kasnije napraviti sklop u samo nekoliko koraka. Vremenom kroz iskustvo, dolazićeš do bržih i jednostavnijih rešenja. 

Koristićeš sledeće alatke:

Pano Assembly 

Mate:

  • Coincident 
  • Distance 

Podsklop sadrži sledeće elemente:

21. Ručica skale

A1. Nastavak ručice skale

Ovde možeš da skineš tehnički crtež u .pdf formatu a klikom dole na slike otvoriće ti se slika u punoj veličini na novoj stranici. 

Uvezi deo 21. Ručice skale i pozicioniraj u koodinatni početak.  Klikni OK .

Sa kartice Assembly izaberi Insert Components  i uvezi A1. Nastavak ručice skale. Pozicioniraj bilo gde u prostoru. Ukoliko nije podsklop A1 u prikazanoj poziciji, obrni ga koristeci Mate aligment i Anti-Align . Klikni OK 

Kako bismo obavili tačno naleganje prikazana dva dela, potrebno je da znamo razdaljine. Uvek možeš da vidiš mere nekog dela ili razdaljine među delovima klikom na karticu Evaluate pa klikom na Measure . Otvoriće se mini prozorčić prikazan na slici. Izaberi na njemu željenu meru pa klikni na površinu, tačku, ivicu… na deo/delove koje želiš da meriš. 

Potrebno je dve prikazane površine žutom bojom da budu na razdaljini 190mm. Za to ćemo upitrebiti sa kartice Assembly ikonicu Mate, pa na novo otvorenoj kartici sa leve strane na Distance   ukucati razdaljinu a pre toga naravno klinuti na dve prikazane površine. Klikni OK  po završetku. 

Dalje, prikazane dve ivice postaviti na razdaljini od 3,5mm kako bi posklop A1 bio na sredini ručice. 

Sačuvaj ovaj podsklop pod imenom A2. Ručica skale.